Registrace do katalogu 2022  jako součást SEO

Pokud jste odhodláni prorazit online, nejspíš víte, že to pro většinu webů a e-shopů není bez systematické optimalizace pro fulltextové vyhledávače možné. Pouze ty nejsnáze nalezitelné platformy dokáží tvořit zisk. Proto si rozebereme přínos registrace do katalogů v roce 2022. Jedná se o dílčí metodu SEO. Pracuje se zpětnými odkazy, aby se naše www zobrazovaly na více frekventovaných pozicích. Tím vzroste pravděpodobnost, že si u nás někteří z četných návštěvníků vyberou z nabídky. Pojďme si ukázat stěžejní katalogy, kde by neměly chybět odkazy na vaše stránky, chcete-li, aby se jim v síti dařilo.

Vaše firma a registrace do katalogů 2022

Z českých oborových katalogů určitě věnujte čas bezplatnému zaevidování na Firmy.cz. Kromě možnosti stručného představení vašich služeb získáte především kvalitní externí link vedoucí na váš komerční web. Podobným způsobem prezentujte kvality vaší společnosti také na Najisto.centrum.cz. Při registraci do katalogů dává v roce 2022 smysl ještě platforma Odkazy.seznam.cz. Počítejte však s tím, že tam vás zveřejní jen v případě, že se na vašich stránkách nachází uživatelsky hodnotný obsah.

Závěrem si ještě udělejte firemní miniprezentaci u zahraničního giganta Google. Opět si tu najděte kategorii odpovídající vašemu typu podnikání a další hodnotný proklik směřující zájemce k vám na stránky je na světě. Odměnou za námahu pro vás bude ještě automatické zobrazení sídla vaší společnosti na Google maps.

Na základě těchto cenných zpětných odkazů vás budou vyhledávače Google, Seznam a Centrum více upřednosťnovat při fulltextové rešerši uživatelů.

Vaše produkty a jejich registrace do katalogů 2022

Provozovatelé internetových prodejen by rozhodně neměli se svými e-shopy scházet v populárních zbožových katalozích a srovnávačích. Také zde bývá k dispozici základní varianta registrace do katalogů pro rok 2022 zdarma. Sama o sobě počet objednávek ve vašem e-shopu sice nezvýší, ale z hlediska budování odkazového profilu a s ním související pozice ve vyhledávačích postačí. Samozřejmě si tu můžete objednat i placenou verzi, která vám již bude prostřednictvím tohoto typu katalogů generovat zakázky.

Pro vložení sortimentu na domácí Zboží.cz si připravte XML feed, který najdete v administraci e-shopu. Dále si vytvořte záznam i na Heureka.cz, který se odtud překlopí ještě na SrovnaníCen.cz, SeznamZbozi.cz a NejlepšíCeny.cz.

Abyste měli síť zpětných odkazů co nejhustší, zvažte též mini prezentaci prostřednictvím Google Nákupy, kde si zboží prohlíží miliony lidí každý den.

Registrace do katalogů 2022 na klíč od profesionálů

Pokud jste plně vytíženi obhospodařováním vlastního podnikání, můžete registraci do katalogů pro aktuální rok 2022 delegovat na specialisty. Nejedná se o nic drahého, co by zruinovalo vás rozpočet. Výhodou spolupráce s odborníky je hlavně skutečnost, že vám vymyslí lákavé a výstižné nadpisy a popisky, s klíčovými slovy, která nemusí běžný laik vytipovat správně.

Tímto bychom uzavřeli stručné představení registrace do klíčových katalogů, které byste měli mít nejen v roce 2022 v pořádku. Jestli už delší dobu uvažujete o celkové SEO – optimalizaci www, doporučujeme vám poptat více expertů. Do užšího výběru zařaďte takové, kteří vám nabídnou nezávaznou analýzu stavu vašich stránek a z ní vycházející seznam optimalizačních úprav. Pokud vám některý z uvedených zpětných odkazů v katalozích chybí, tak to odborník během auditu zjistí a v rámci SEO napraví. Jestli vám tento příspěvek pomohl a hodily by se vám některé ze zmíněných služeb, budeme poctěni, když přes komentáře oslovíte i nás.

Antonín Červinka