Chraňte svůj iPhone chytře!

Kdo si pořídí iPhone, ví, že si pořídil výjimečný a zároveň uživatelsky velmi efektivní mobilní přístroj. A každý takovýto klenot je třeba náležitě chránit. Poradíme vám, jak vybrat ten správný obal na iphone 6 plus a nejen na něj…

 

Obaly, kryty, pouzdra

Jejich hlavní funkcí je samozřejmě ochrana mobilu. Podle čeho si vybrat správnou ochrannou pomůcku, která se hodí pro váš mobil a pro způsob, jakým ho využíváte?

 

IPhone 6 – větší a lepší než jeho předchůdci

Na první pohled byste možná nepoznali viditelný rozdíl mezi tímto telefonem, jež se objevil na trhu v září 2014, a jeho předchůdcem iPhone 5… tedy, kromě velikosti. Rozdílů však najdeme daleko více. Jeho tvůrci vyměnili materiál a použili hliník, jehož super pevnost je úspěšně využívána v letectví, odolnější hmota byla taktéž použita na krycí sklo pro displej. Ti, co se rádi nadchnou pro design, oceňují nový design barev – například ve stylu zlatavé růžové. Nesmíme zapomenout také na o třídu vyšší softwarové a hardwarové vychytávky. A velikost? Úhlopříčka 4,7 palců pro verzi 6 a 5,5″ u modelu 6 Plus. Progresivní vývoj na poli mobilních technologií dokazuje také poprvé použitý 3D dotykový displej, čili využití více prstů k obsluze displeje zároveň, což je dnes u nových verzí iphonů naprosto běžné s vylepšením reakce telefonu podle intenzity tlaku. Kolik byste si tipli, že tento mobil váží? My to víme naprosto přesně, bez deseti gramů téměř dvacet deka! Věděli jste, že úplně první verze oblíbeného iPhonu od firmy Apple se podle jejího zpravodajství nakoupilo za prvních 30 hodin prodeje téměř 300 tisíc kusů?

 

Ochrana displeje

  • Tvrzené sklo – vysoce propustná a průhledná fólie nebo tvrzené sklo, kterou jednoduše s využitím drobných pomůcek dokáže implementovat snad každý. Využití je jasné. Folie tlumí případné poškození displeje. Jak při mechanickém poškození, tak při pádu telefonu na tvrdý podklad. Nalepené sklo na sebe přebírá náraz a tlak. Tak zajistí ochrannou funkci, popraská a displej je většinou zachráněn.
  • Zavírací pouzdro – Ideální volba pro každého z nás. Chrání nejen displej, ale také celý telefon. Není třeba aplikovat tvrzené sklo na displej, který se díky tomu také lépe ovládá. Přidanou hodnotou této formy ochrany je také jeho variabilita v designu.

 

Ochrana telefonu

  • Kryt zadní strany – úžasně praktická ochranná pomůcka, která zajistí tlumení nárazu při pádu telefonu na tvrdý podklad. Naše doporučení si získaly hlavně silikonové obaly, které jsou transparentní, jejich vzhled tak nijak neovlivňuje vzhled původního mobilu a jsou také příjemné na omak. Benefitem je i fakt, že při manipulaci dobře drží a je tak velmi nepravděpodobné vyklouznutí telefonu z ruky.

 

Jablíčkáři po celé zeměkouli

Telefony, tablety, počítače, chytré hodinky od firmy Apple patří mezi velmi oblíbené a hojně nakupované „hračky“. Věděli jste ale, že již v loňském roce bylo aktivních uživatelů iPhonů vice než miliarda?

  

Milovníci nakousnutého jablka, pozor!

Na trhu se samozřejmě neprodávají jen standardní telefony. Některé společnosti se vydaly směrem produkce limitovaných edicí. Jedna ruská společnost nabízí naprosto ojedinělou edice iPhonů 12 Pro. Poznáte je podle toho, že do nich zakomponovali částečky z počítačů Apple 1, což jsou představitelé naprosto první várky osobních počítačů značky Apple.

 

A jak si svůj telefon chráníte vy? Měníte obaly podle ročního období nebo třeba barvu pouzdra podle barvy šatů nebo lodiček? Nebo jste naopak stará škola a telefon máte v tom úplně  prvním obalu, který jste si na něj pořídili? A není ten ideální čas jej změnit?

Antonín Červinka