Tílka a topy pro všední nošení i na společenskou událost! Jaké tkaniny jsou ideální do letního počasí a co je trendy

Marně prohledáváte skříň před dovolenou a nedokážete se rozhodnout, co zabalit do kufru? Tílka a topy by měla mít v zavazadle speciální místo! Následující text vám poradí, co si obléci k sukni či kraťasům, jaké topy letos frčí, a kterým tkaninám se do horkého počasí vyvarovat. Zjistíte, jak se o tento druh oblečení správně starat, aby vydržel více než jednu sezonu, a jakou zvolit délku a střih pro jednotlivé typy postav. Pokud jste nerozhodní a vybírání oblečení do horkého počasí je pro vás noční můra, pak se nechte inspirovat tímto článkem.

Tílka a topy pro štíhlé i boubelaté

Letní teplé počasí vybízí ke zkracování rukávů. Co ale když máte nějaké to kilo navíc a stydíte se za své silnější paže? První rada zní, ostych stranou, v horkých dnech nemá smysl trápit se v delším rukávu. Za druhé; pokud nedokážete svůj stud překonat, jděte na to od lesa. V dnešní době je možné zakoupit letní lehoučké topy, které hezky zakryjí nedostatky a vypadají stylově. Mezi takové patří například tílka s falešnými rukávky. Jedná se o rukávy ušité ze speciální tenké napůl průhledné síťoviny. Ta snadno zamaskuje to, co si přejete schovat, a přitom je hezky prodyšná a lehká. V takových rukávech se rozhodně potit nebudete a kromě toho uděláte “parádu”.

3 nejlepší tkaniny na léto

Ne každý materiál je vhodný do horkého počasí. Při nákupu svrchních dílů na léto je třeba pečlivě vybírat podle látky, z níž jsou ušity. Některé topy vypadají na první pohled lehce, ale v reálu se v nich budete potit, protože nebudou ani trochu prodyšné. Mezi nejvhodnější tkaniny určených do parných dnů, patří následující tři druhy:

  1. bambus – jeden z nejoblíbenějších letních materiálů posledních let. Díky vynikajícím savým vlastnostech a prodyšnosti je perfektní volbou pro oblečení do teplých dnů.
  2. bavlna – jedna z nejčastěji používaných tkanin pro výrobu oblečení s výbornými absorpčními schopnostmi. Bavlněné oblečení obsahuje většinou také příměs polyesteru. V případě letních topů je potřeba vybírat takové kousky, kde je podíl této látky nižší.
  3. len – velice pevný a lehký materiál. Díky vzdušnosti této látky se často využívá na výrobu letních oděvů. Narozdíl od předchozích dvou zástupců je však více mačkavý.

Nesmrtelný crop top, který nikdy nezklame

Máte rády sukně nebo kraťasy s vysokým pasem? A víte, co se k nim nejvíce hodí? Jednoznačně crop top! Jedná se o krátké tričko či tílko, díky kterému vám v létě bude příjemně. Pokud chcete odhalit pupík, můžete jej nosit i k bokovým kalhotám. Nejlépe však vyniknou právě v kombinaci s vyšším pasem, kdy konec topu sahá přesně ke gumě nebo pásku spodního dílu oblečení. Tento druh svršků ocení zejména dámy, jež nosí nerady tílko zastrčené pod kraťasy nebo topy se zapínáním v rozkroku, ale zároveň nesnesou, když je tričko příliš dlouhé a krabatí se.

Jak docílit dlouhé životnosti letních triček

Aby vám letní svršky vydržely déle jak jednu sezónu, musíte se o ně patřičně starat. V prvé řadě je nutné naučit se je správně prát. Některé materiály vyžadují speciální šetrný prací program, jiné zase vydrží vyšší teploty a nic se s nimi nestane. Vždy si proto pozorně přečtěte cedulku přišitou na rubové straně oděvu, než ho dáte do pračky. Jemné a tenké materiály, jako je například hedvábí, perte výhradně v ruce. POzornost věnujte také informacím sušení, ždímání a žehlení. 

Pakliže jste došli až k této části, získali jste potřebné informace o ideálních topech pro letošní léto. Zjistili jste, ze kterých tkanin se šijí nejlepší letní topíky.. Seznámili jste se s crop topem a zjistili, k jakým spodním dílům se nosí a proč. A nakonec jste si přečetli něco o správné péči o letní oděvy, aby vám vydržely i na příští sezonu. Nyní máte všechny potřebné indicie a můžete vyrazit na nákup.

A jaké svršky nosíte v létě nejraději vy? Upřednostňujete méně látky na těle, když slunce pálí, nebo jste spíše stydlivý typ, co svou kůži nechce příliš odhalovat? Ať je to, jak chce, jsme moc zvědaví na vaše komentáře!

Antonín Červinka