Jak na rychlý růst vlasů? Odpověď na tuto otázku hledejte u trichologa – zpravidla se to vyplatí!

Usilovně přemýšlíte, jak na rychlý růst vlasů? Máte stále intenzivnější pocit, že vaše kštice zvolna řídne a rádi byste tento nepříznivý vývoj zastavili? Jenže nevíte, jak a proto začínáte propadat panice? Zkuste zachovat klid! Jelikož se podobnými nepříjemnostmi trápí miliony lidí po celém světě, vznikl kvůli této problematice celý vědní obor. Obor, jemuž se říká trichologie. A právě díky poznatkům, které vám trichologie nabízí, není nutné ztrácet nervy. Zkrátka máte velmi slušnou šanci, že se vám podaří růst vlasů zrychlit a přirozenou pokrývku své hlavy zachráníte.

Padají vám vlasy tempem, na jaké jste nebyli zvyklí? Netušíte, jak se s nepříjemnou situací co nejlépe vypořádat? Zeptejte se trichologa! Nikdo se v těchto věcech nevyzná lépe než zkušený odborník.

Když nevíte, jak na rychlý růst vlasů

Když vám ubývá vlasů a nevíte, jak podpořit jejich růst, máte v podstatě jen tři možnosti, jak se k situaci postavit. Buď rezignujete a dříve či později zřejmě skončíte s holou hlavou. To sice ještě nemusí být žádná tragédie a to obzvláště tehdy, jste-li mužem. Pánové se totiž bez vlasů někdy docela dobře obejdou. Ale pro každého to určitě není. Druhá možnost spočívá v přístupu „pokus – omyl“, který si zvolíte při hledání čehokoliv, co by růst vašich vlasů zlepšilo. A třetí cesta? Ta bývá obvykle nejschůdnější a jejím výchozím bodem je návštěva trichologa. Díky spolupráci s odborníkem nebudete ztrácet drahocenný čas něčím, co nefunguje a na obnově vašeho vlasového porostu začnete pracovat rovnou tím nejlepším možným způsobem. A sice s přispěním moderních vědeckých poznatků!

Jaké poznatky máme na mysli? Co trichologie za dobu své existence odhalila? Způsobů „léčby“ může být hned několik. Než vám je ale přiblížíme, bude dobré si ujasnit, co ke ztrátě vlasů obvykle vede. Některá z těchto příčin zřejmě stojí i za vašimi obtížemi.

Tabák, stres nebo nekvalitní kosmetika?

Potkat ženu, které by ani trochu nezáleželo na tom, zda má hezké vlasy, není vůbec nic jednoduchého. Naprostá většina dam a dívek se chce líbit a zdravá a bohatá kštice je s ženským půvabem zkrátka neodmyslitelně spojena. A přestože si život bez vlasů nedovede představit ani podstatná část mužské populace, přece jen existuje nezanedbatelné procento pánů, kteří na přirozené pokrývce své hlavy nijak úzkostlivě nelpí. Týká se to hlavně mužů s vysokým sebevědomím. Jinak ale platí, že „vlasy dělají člověka“ a většina z nás by o ně nerada přišla. Navzdory tomu se to ale často stává a to zejména z těchto příčin:

 • Vlivem onemocnění
 • Kvůli užívání některých léků
 • Nadměrnou konzumací tabáku nebo alkoholu
 • Kvůli tzv. androgenní alopecii (týká se hlavně mužů)
 • Vlivem stravy chudé na minerály a vitamíny
 • Častým používáním nekvalitní vlasové kosmetiky
 • Pod vlivem permanentního stresu
 • Při hormonálních poruchách

Jak s „nepřízní osudu“ bojovat?

Příčin nadměrného úbytku vlasů je celá řada. Kromě těch, o nichž už dobře víme, se bohužel stále objevují takové, které nám až dosud známé nebyly. Například znečištěné životní prostředí. S nepřízní osudu lze však bojovat a často docela úspěšně. Kromě toho, že můžete zahodit cigarety nebo se více zajímat o složení své stravy, je dobré vědět, že existují postupy, jimiž lze růst vlasů výrazně podpořit. V některých případech je dosahováno solidních výsledků díky těmto metodám:

 • Masáže vlasové pokožky esenciálními oleji
 • Biostimulace aminokyselinami nebo kyselinou hyaluronovou
 • Metoda „mikrojehliček“ neboli propichování skalpu jehličkami, které mají stimulovat růst vlasů

Bez trichologa jsou šance mizivé

Jak jsme řekli hned úvodem, přestože je vaše situace nezáviděníhodná, máte svým způsobem štěstí, že je vám k dispozici obor, jakým je trichologie. Zkušený tricholog spolehlivě zjistí, proč vám vlasů ubývá a díky tomu je také schopen navrhnout ten nejefektivnější způsob léčby. Neradi byste přišli o vlasy? Chcete zrychlit jejich růst? Abyste dosáhli toho, po čem tolik toužíte, musíte o odbornou pomoc požádat co nejdříve. Otálení se v podobných případech nevyplácí. Sami můžete zkoušet všelicos, ale když nemáte jistotu, z čeho vaše potíže pramení, bude to zřejmě jen „tápání ve tmě“. Bez trichologa jsou zkrátka šance na zlepšení neuspokojivého stavu vaší kštice o poznání menší, ne-li zcela mizivé!

Transplantace není žádný experiment!

Přestože je procento úspěšnosti odborné léčby značné, lidé, u nichž se padání vlasů nepodaří zastavit, samozřejmě existují. Ani takový člověk však nemusí ztrácet naději. Pokud se nehodlá smířit s tím, že by měl po světě běhat s holou hlavou, může sáhnout po transplantaci vlasových štěpů. Máte z něčeho takového obavy? Věřte, že jsou zbytečné! Nejde totiž o žádnou experimentální metodu. Naopak! Díky dlouholetým zkušenostem a s pomocí moderních přístrojů jsou výsledky vlasových transplantací stále lepší a lepší.

 

Jak dlouho se s úbytkem vlasů potýkáte? A už víte, co s tím nebo je vám jasné, že se bez odborníka nehnete z místa?

Antonín Červinka