Odstranění tetování – Praha je evropským centrem estetické medicíny. Zákrok na některé ze zdejších klinik se vám vyplatí!

Znáte někoho, kdo si nechal odstranit tetování v Praze a byl se zákrokem spokojen? Člověka, který se svého „hříchu mládí“ zbavil na některé z pražských klinik estetické medicíny? Pokud ano, není se čemu divit. Lidí, kteří využívají služeb specializovaných klinik působících v našem hlavním městě totiž neustále přibývá. Co za tímto trendem stojí? Odpověď je jednoduchá. Jednak neustále roste obliba tetování, což ale také znamená, že se objevuje stále více těch, kteří na motiv vyobrazený na svém těle časem změní názor a chtějí se ho zase zbavit. To zaprvé. Druhým důvodem je pak špičková úroveň většiny odborných pracovišť v české metropoli, která spolu s příznivými cenami do města přivádí jak našince, tak množství cizinců. Jak prosté!

Napadlo vás, že byste také mohli dát svému starému tetování sbohem, nicméně netušíte, na co se asi tak připravit? Nevíte, jak je to s bolestivostí zákroku, s jeho cenou nebo s možnými zdravotními limity, které mohou být spojeny s využitím těch nejmodernějších metod estetické medicíny? Tak se na to podíváme!

Za odstraněním tetování do Prahy!

Praha je mimořádné město. S tím asi většina lidí souhlasí. Ve světě je dobře známá díky unikátním památkám, ale i pro řadu dalších věcí. Jednou z nich je vysoká koncentrace klinik estetické medicíny. A ne ledajakých! Naprostá většina z nich má skvělou pověst a to jak mezi českými klienty, tak mezi těmi, kteří k nám kvůli vylepšení vzhledu jezdí ze zahraničí. Obecně lze konstatovat, že věhlas českých lékařů neustále stoupá, což je na počtu každoročně provedených zákroků pochopitelně znát. Estetická medicína zkrátka zažívá boom. Operují se křečové žíly, upravují se rty, oční víčka a poprsí. Odsává se přebytečný tuk z břicha i z dalších tělesných partií. A zákroky, při nichž se lidé zbavují starého tetování? Těch jsou jen v našem hlavním městě rok co rok provedeny stovky.

Pátráte po nejefektivnější metodě, která je v současnosti k odstranění tetování používána? Chcete vědět, jaké jsou její výhody a rádi byste zjistili, zda si ji můžete dovolit s ohledem na váš zdravotní stav i na stav vaší peněženky? Čtěte dál!

Nejlepší výsledky má laser

Ať už vás k úvahám o odstranění tetování přivedlo cokoliv, zřejmě vám podstoupení zákroku stojí za to. Možná tím vyhovíte nové partnerce a třeba vám to usnadní pozici v zaměstnání. Pokud jste to však s výzdobou svého těla poněkud přehnali, řešení může být přece jen komplikované. Jisté je každopádně to, že zdaleka nejlepších výsledků je při eliminaci nežádoucího tetování dosahováno s laserovými přístroji. Ostatně, proto je jich využíváno více než v 90 % případů! Než si řekneme, proč jsou zbývající zájemci o zákrok nuceni vzít zavděk jinou metodou, ujasněme si, v čem odborníci i pacienti spatřují hlavní přednosti moderních laserových přístrojů. Hlavní výhody jsou tyto:

  • Vysoká efektivita – která vám zaručí, že se motivu zbavíte bezezbytku a že po něm zůstanou jen minimální stopy, které navíc časem zmizí docela
  • Bezpečnost – která spočívá v tom, že moderní laser nepoškozuje okolní kůži a že po jeho zásahu nehrozí žádné závažné komplikace (zánět atd.)
  • Nízká míra bolestivosti – která je pro většinu lidí jistě také důležitá, je příjemným „bonusem“

Skalpel jen v krajním případě!

Jak jsme uvedli o pár řádek výše, laser bohužel není vhodný pro každého. Jeho využití má zkrátka určité limity. Někteří lidé totiž trpí nemocemi, které jim podstoupení laserové procedury znemožňují. Pokud se tedy chtějí svého tetování zbavit „stůj co stůj“, což je v určitých případech pochopitelné, musí sáhnout po jiném řešení. V případě drobných motivů se nabízí skalpel, u rozsáhlejších může být využito dermabraze, případně nějakého bělícího roztoku. A které choroby jsou použití laseru na překážku? Nejčastěji jsou zmiňovány tyto „neduhy“:

  • Kožní choroby (zejména jejich vážnější formy)
  • Nemoci srdce
  • Epilepsie
  • Silnější cukrovka
  • Porucha srážlivosti krve

Nejlepší věci nejsou zadarmo

Je pochopitelné, že nejlepší věci na světě obvykle nebývají zadarmo. V estetické medicíně to samozřejmě platí také. Než ale začnete propadat zoufalství z toho, že si zákrok nemůžete dovolit, měli byste vědět, že cenová hladina těchto služeb je v našem hlavním městě velice příznivá. V zahraničí se většinou platí podstatně vyšší částky. 

Faktem ale je, že vás tetování nikde nezbaví hned na první pokus. Zpravidla je nutné podstoupit několik dílčích procedur, které jsou někdy odborníky označovány jako tzv. sezení. Proto, až budete procházet ceníky jednotlivých klinik nebo salonů krásy, vždy si uvědomte, že uvedené částky nemusí být konečné. V souhrnu však obvykle nejde o nic dramatického. Zkrátka nic, co by i podprůměrně vydělávajícího člověka přivedlo na mizinu. A trochu konkrétněji? Bavíme se tu o jednotkách, maximálně pak o nižších desítkách tisíc korun. Záleží na velikosti, na použité barvě a také na kvalitě provedení vašeho tetování. Ale o tom až jindy.

Máte své tetování už dlouho? Pět, deset nebo snad dokonce dvacet let? A proč musí najednou pryč?

Antonín Červinka